Praktyka VII: Kompozycja wierszy śpiewanych lub pisanych. Więcej >>

To zajęcie jest kontynuacją pracy nad zrozumieniem i doświadczeniem jak ważne jest uświadomienie sobie tego, jak się czujemy w danej chwili, ponieważ jest to sposób, w jaki będziemy postrzegać rzeczy lub zadania, które wykonujemy w tej chwili.

Poezja dąży do wyrażenia emocji i związków pomiędzy nimi. Mamy do czynienia z potężnym facylitatorem emocjonalnym, który pomaga nam połączyć aspekty emocjonalne z werbalnymi.

Chodzi nam o to, aby podczas tego kursu zweryfikować mnogość środków, które możemy wykorzystać do uświadomienia sobie swojego wnętrza i tego, jak działa ono wewnętrznie i zewnętrznie.

Cel: Zaobserwowanie ze świadomą uwagą, jak emocje wpływają na sposób interpretowania sztuki.

Materiały: Luźne ubranie, dziennik emocji i ołówek.

Opis: Każda osoba wybiera jedno słowo. Przystępujemy do opracowania wiersza z uzyskaną w ten sposób listą słów. Wiersz nie musi być bardzo długi a słowa nie mogą się powtarzać.

To, do czego tutaj dążymy, to umożliwienie tworzenia sztuki. Kompozycja nie powinna podążać za żadnym konkretnym wzorem. Musimy w pełni oddać się tej czynności. Nie ma oczekiwań co do tekstu czy utworu. Kluczem do mindfulness jest bycie świadomym, kiedy pojawia się myśl, obraz, dźwięk, emocja itp. która oddziela nas od celu w danym momencie, być w stanie ponownie połączyć się z tym, co w danym momencie należy uczynić.

Musimy pamiętać, że obserwujemy nasze ciała w danej sytuacji bez wydawania osądów i ocen (działania, które pojawiają się naturalnie).

Zawsze kończymy osobistą refleksją, która zostaje przeniesiona do dziennika.


  

  

Last modified: Saturday, 1 July 2023, 11:23 PM